PL Turizm
 

Değerli Velilerimiz

Bizler PL Turizm olarak okulun ilk açılışı olan 1968 yılından beri okulumuza servis hizmeti vermekteyiz. Babalarımız ve sonrasında bizler 49 yıl içerisinde sizlerle ve sizden önceki velilerimiz ile bir arkadaştan öte bir dost gibi olduk. Bu zamana kadar kayda değer ciddi sıkıntı olmadı.

Hizmet sektöründe her zaman sorunlar olmaktadır ancak şimdiye kadar ciddi hatalar yapmadık. Günümüz gelişmeleri takip etmeye çalıştık. Araçlara uydu takip sistemleri yerleştirdik. Web tabanlı öğrenci takip sistemi oluşturduk. Koltuk sigortaları yaptık. Geçen yıl araçlara kamera ve çocuk koltukları ilave ettik. Ancak kameralar sorunlar çıkardı. Araçlarımız her zaman okul çevresinde oldu ve herhangi acil durumda hazır olmasını sağladık. Diğer firmalar gibi ikinci ya da üçüncü bir okula araçlarımızı göndermedik. Araçlarımız sadece okulumuza hizmet veriyorlar. Eleman alımında dikkatli olduk. Aldıklarımızı eğittik ancak okulun büyümesi ve hiçbir Türk okulunda olmayan prosedürü ile mücadele ettik, çözümler ürettik.

2017-2018 okul sezonunun ilk yılında bir aracımızın personeli affedilemez bir hata yaptı ve hatayı hata ile telafi etmeye çalıştı. Bu olayı sadece okul ve veliden değil bizden de gizlemeye çalıştı. Bu hata affedilecek bir hata değil. Bizim de çocuklarımız var ve biz de aynı tepkiyi gösterirdik.

Velimiz haklı olarak büyük tepki gösterdi ve bizi her kuruma şikayet edeceğini ve mahkemeye vereceğini söyledi.   Çok üzgün olduğumuzu, mahkeme olacaksa bizimde velimize hak vereceğimizi ve şahit olarak da bizi de ilave etmesini istedik. Ayrıca çocuğu araçta gören ve çıkartan şahsın telefonunu bulduk ve velimize teslim ettik.

Velimizi çok iyi anlıyoruz ve söyleyecek söz bulamıyoruz. Çocuğumuza bir şey olmadığı için şükrediyoruz. Bu olay bizim alnımıza yazılan kara bir lekedir. Bunu nasıl sileriz bilemiyoruz. Bu hatadan alınacak derslerimizi ortaya çıkardık. Bunları sizlerle paylaşmak istedik.

·         Araçlarımızda bulunan uydu takip sistemlerimizin şifrelerini velilerimizle paylaşmaya karar verdik.

  Araç içi kontrol butonu yapıyoruz. Sürücü en arkada bulunan butona basmadan aracı durduramayacak şekilde bir düzenek yerleştiriyoruz.

·         Okul önü inişlerine bir eleman yerleştirerek araçların tekrar kontrolünü sağlıyoruz.

·         Sürücü ve Hostes elemanlarımızı profesyonel şirket tarafından eğitilmesini sağlıyoruz.

·         Okul ilk açılışında kargaşanın önüne geçmek için rehber elemanlarımızın eline resimli liste veriyoruz.

·         IP Kamera sistemi ilave etmek istedik ancak bu sistemin araçlarda mümkün olmadığını sadece kablosuz ortamda aktif olduğunu öğrendik. Yine de uzun süre kayıt yapacak sistemler bakıyoruz.

·         Hata yapan elemanları servis aksamasına sebep vermeden çıkartılma işlemlerini başlattık. Hata yapan şirket ortağını da kanunlara uygun olarak şirketimizden uzaklaştırıyoruz.

Değerli velilerimizin 11 Eylül gününden beri bize yardım etmek için çabaladığını görmek bizi çok mutlu etti. Müteşekkiriz.

Siz velilerimizden de her türlü görüş ve öneriye açığız. Her türlü yapıcı yardımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla

 

YETKİLİ: UFUK AYDIN