Soru: Tüm araçlarınızda emniyet kemeri var mı? Öğrencilerin kemer takıp takmadığı nasıl kontrol ediliyor?

Cevap: Araçlarımızın tümünde emniyet kemeri mevcut olup bozulan kemerler devamlı kontrol edilir. Rehber tarafından takılır ve kontrolü yapılır.

Soru: Servis ücretleri ve zam oranları neye göre belirleniyor?
Cevap: Servis ücreti km. bazında oluşturulan taban fiyatlara her yıl yapılan ilave zamlar eklenerek tespit edilmektedir.

Soru: Sürücü ve rehberiniz görevi ile ilgili eğitim alıyor mu?

Cevap: Sürücü ve rehberimiz eğitim yılı başlamadan, eğitim süresince tespit edilen program dahilinde sürekli eğitim almaktadır.

Soru: Güzergah tespitleri neye göre yapılıyor?

Cevap: Güzergah tespitleri harita üzerinden yapılır. Ayrıca ulaşım müdürlerimiz bölgenin yol durumunu inceleyip en uygun güzergah tespitini yaparlar.

Soru: Sürücü veya rehberin öğrenciyi almadan önce zile basması ya da telefonla çağrı atması mümkün mü?

Cevap: Öğrencilerimizin okula zamanında ve sağlıklı bir şekilde gidebilmeleri açısından sürücünün belirlediği saatten 5 dk önce hazır olunmalıdır.

Soru: İlköğretim öğrencileri eve kadar çıkartılabilir mi?

Cevap: Öğrenciler velisi veya bakıcısı tarafından servise bindirilecek en uygun yerden teslim alınır, dönüşte ise aynı şekilde veli veya bakıcısına teslim edilir.

Soru: Kışın kar yağdığında araçlarda ne gibi tedbirler alınıyor?

 Cevap: Mevsim itibariyle araçlarımız kar lastiği kullanmakta, ayrıca zincir, çekme halatı, takoz gibi araç-gereç bulundurulması mecburidir.

Soru: Sabah- akşam servislerinde öğrenciyi alış ve bırakış saatlerinde herhangi bir sebepten dolayı gecikme olunca ne yapılıyor?

Cevap: Herhangi bir sebepten dolayı olası gecikmelerde rehber vasıtasıyla velilerimize gecikme konusunda bilgi verilir. Sürücüde gecikme hakkında ulaşım müdürü ile bilgi alışverişinde bulunur.

Soru: Sürücü ve rehber alımlarında nelere dikkat ediyorsunuz?

Cevap: Sürücü ve rehber alımlarında belgelerin öğrenci taşımacılığına uygunluğu, sicili, sağlık durumu ve tecrübesi dikkate alınır.

Soru: Öğrencilerinizin ve sürücülerinizin sigortası var mı?

Cevap: Şirketimize bağlı sürücülerimiz sigortalı olup, tüm öğrencilerimize koltuk sigortası yapılır.

Soru: Tek Yön kullanımlarında neden yarım ücret alınmıyor?

Cevap: Taşımacılık hizmeti bir bütün olup, kullanım şekli tek yön bile olsa tam ücret alınır. Çünkü araçta o koltuk, ilgili öğrenciye aittir. bizim okulamuza mahsus sadece dönüş yapan öğrenciler fiyatın %70 ini öder.

Soru: Hız limitiniz nedir?

Cevap: Araçlarımız standartlara uygun olarak şehiriçi ve şehirdışı hız limitine uymaktadır. Araç hızları anlık GPS ile kontrol edildiğinden hız aşımına izin verilmemekte ve anında müdahale edilmektedir.

Soru: Bir öğrenci servise geç kaldığı zaman servisin minimum bekleme süresi ne kadardır?

Cevap: İstisnai durumlarda öğrenciyi bekleme süresi 2 dk. geçmez.

Soru: GPS kullanımı hakkında velilere eğitim verilebilir mi?

Cevap: Tüm velilerimiz merkezimizde bulunan bilgi işlem departmanımızdan yardım alabilirler.

Soru: Aniden öğrencinin okuldan ayrılması gerektiğinde veya servis kullanmak istememesi durumunda tarafınızca ne yapılıyor?

Cevap: Öğrencinin servisten veya okuldan ayrılması durumunda sözleşme hükümleri uygulanır.

Servis Beklenirken

 • Öğrenci servisin geliş saatinden 5 dakika önce bekleme noktasında hazır olur.
 • Servis verilen saatten önce gelmiş ise saatin dolmasını bekler, saati dolunca öğrencinin gelmemesi durumunda rehberimiz alınış noktasına kadar gider ve öğrencinin gelip gelmediğini kontrol eder. Öğrenci 2 dakika beklendikten sonra araç hareket eder.
 • Servis sürücüsü ve rehber, evin zilini çalarak aracın geldiğini haber vermez. Unutulmamalıdır ki, her öğrenci için harcanan 2 dakika 16 öğrenci için 32 dakika zaman kaybı demektir.

 

Seyir Esnasında

 • Öğrenci, can güvenliğinin sağlanması için emniyet kemerini mutlaka takar.
 • Eğer öğrenci kemerini takmak istemezse rehberimiz onu zorlamaz; ancak durum hakkındaki bilgiyi ulaşım müdürü vasıtasıyla okul idaresine ve veliye bildirir.
 • Öğrencinin emniyet kemerini takmaması sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sürücümüz, servis rehberimiz ve firmamız sorumlu değildir.
 • Araçlarımızda yemek yenilmesine hijyen ve güvenlik nedeniyle izin verilmez, zaruri ihtiyaçlar rehber nezaretinde giderilir.

 

Adres Değişikliği İstenildiğinde

 • Daimi adres değişikliğinde, yeni adres ve telefon numarası okul idaresine ve servis büromuza mutlaka bildirilir.
 • Geçici ve günlük adres değişikliklerinde öğrencinin alınacağı yer güzergah üzerindeyse, bu talep bir gün öncesinden yazılı olarak, okul idaresine ve servis bürosuna bildirilir. Öğrencinin alınacağı adres ve ona nezaret edecek kişinin adı, ev veya cep telefonu dilekçeye mutlaka yazılır.
 • Eğer öğrencinin alınacağı adres başka bir aracın güzergahı üzerinde ise bu talep en geç bir gün önceden bildirilir.

 

Diğer Kurallar

 • Öğrenciler sürücü ve rehberlerin uyarılarını dinlemeli, onlara saygılı davranmalıdırlar.
 • Öğrenciler uygunsuz davranışlarıyla, diğer çocukları rahatsız etmemelidirler. Bu tür durumlarda servis rehberi müdahale etmek zorundadır.
 • Öğrencilerin servisle ilgili sorunları veli, okul idaresi ve ulaşım müdürümüzün iş birliğiyle çözülmeye çalışılacaktır. Davranışların devamı halinde öğrenci geçici veya sürekli servis hizmetinden men edilebilecektir.
 • Servislerin alış ve bırakış saatlerini değerlendirilirken, araçların ders zilinden 15 dk. önce okulda olmaları gerektiğini akşam ise çıkış zilinden 15 dk. sonra hareket edebileceklerini, şehir içinde 50 km otoyollarda 80 km azami hız sınırlı olduğunu ayrıca servis saatlerindeki yoğun trafik nedeniyle yolculuğun uzayabileceği dikkate alınmalıdır.